Pas 10 vitesh Interi kalon Juventusin duke u bërë sërish klubi më i vlefshëm i Serie A sipas statistikave të faqes Transfermarket.

Ishte që nga koha e Interit të Mourinhos në vitin 2010 që Interi nuk kishte një ekip më të vlefshëm se bardhezinjtë.

Më poshtë keni edhe detajet e serisë A dhe të këtyre 2 ekipeve: