Ekziston një emër i ri në fletoren e merkatos së transferimeve të Nerazzurrëve. Ai është mbrojtësi djathtë i Lens, francezi Jonathan Clauss (1992). Në sezoni që sapo përfundoi në Ligue 1 ai ishte autor i 3 golave ​​dhe 6 asisteve.

Negociatat për të sjellë francezin në Milano tashmë kanë filluar, aq sa agjentët e lojtarit ishin sot në qendrën sportive Nerazzurri për të folur me drejtuesit e Interit. Ende nuk ka marrëveshje midis Interit dhe Lens për lojtarin por nuk do t ëjetë problem pasi tesera e tij kushton rreth 5 milonë euro.