Hakimi tani është praktikisht një lojtar i PSG dhe Inter tani do të duhet të jetë i gatshëm në merkato për të zëvendësuar atë që ishte një lojtar kryesor për Conten në fitimin e kampionatit të nëntëmbëdhjetë Nerazzurri.

Profile të ndryshëm në listës e Ausilios dhe Marottas por në orët e fundit emri Nahuel Molina (1998), anësor i djathtë i Udineses, i cili gjithashtu luan si titullar me kombëtaren argjentinase.

Interi e ka studiuar atë për disa kohë, por dihet që Udinese është një dyqan shumë i shtrenjtë.

Në mbledhjet e merkatos së transferimeve të mbajtur me Inzaghin, u fol gjithashtu për të dhe lojtari ka vlerësimin e plotë të trajnerit. Sidoqoftë, Interi do të duhet të marrë në konsideratë një faktor që aktualisht po luan rolin e armikut më të madh të Nerazzurrëve: Kupën e Amerikës. Sepse ndërkohë Molina është bërë një element i rëndësishëm për trajnerin e Selección, Scaloni.

Një rrethanë që në mënyrë të pashmangshme bëri që çmimi të rritet. Nëse disa muaj më parë rreth 13 milionë euro mund të kishin qenë të mjaftueshme për Molina, tani nuk është më e mundur të shkosh nën 20 milionë euro.

Ky është vlerësimi aktual që skuadra e Pozzos i atribuon lojtarit të tyre. Shifër e lartë për Interin, të cilët e konsiderojnë lojtarin ende një bast për rolin dhe duke pasur parasysh situatën ekonomike të klubit, nuk është e lehtë të kalosh në boshllëk. Nerazzurri do të përpiqet të kuptojë nëse do të ketë mundësinë e futjes së disa lojtarëve të rinj për të ulur çmimin fillestar të Molina, i cili në çdo rast pelqehehet shumë si nga Inzaghi ashtu edhe nga Ausilio.