Interi i ka ofruar mbrojtësit Stefan De Vrij (1992) një kontratë të re prej 4 milionë eurosh në vit por qendërmbrojtësi holandez nuk ka kthyer përgjigje.

Duke patur parasysh largimin e mundshën të holandezit, klubi zikaltër shpreson të përfitojë nga kontrata e që i skadon Chris Smalling (1989) me Romën për të marrë qendërmbrojtësin në një transferim të lirë verën e ardhshme.

Siç raportohet në gazetën Tuttosport, anglezi po i afrohet 6 muajve të fundit të marrëveshjes së tij në Stadio Olimpico dhe nuk ka ende një zgjatje me klubin kryeqytetas, por ish-qendërmbrojtësi i Mançester Junajtid ka një klauzolë në marrëveshjen e tij që do t’i lejonte atij të zgjeronte një vit nëse ai luan në të paktën 50% të ndeshjeve të Giallorossi këtë sezon, duke ruajtur pagën e tij vjetore prej 3.8 milionë euro.

Smalling e ka treguar veten se është një figurë jashtëzakonisht popullore te Roma që kur mbërriti si huazim fillestar në vitin 2019, dhe është paraqitur në çdo ndeshje të Serisë A këtë sezon nën drejtimin e Jose Mourinhos, por mund të kalojë te Interi për një pagë pak më të lartë dhe ku do të luante si titullar.

Përvec anglezit 33-vjeçar, Interi eshtë i vëmendshëm drejt francezit Koffi Djidji  (1992) të Torinos.

Siç raportohet në gazetën Tuttosport, Nerazzurrët janë në treg për një qendërmbrojtës dhe e kanë identifikuar Ivorianin si një opsion me kosto të ulët për t’u sjellë përpara sezonit të ardhshëm, veçanërisht me dyshimet rreth të ardhmes së Stefan De Vrij.

Djidji shihet si një lojtar rezervë ideal, i cili mund të futet në sistemin mbrojtës me tre lojtarë të Simone Inzaghit kur kërkohet, dhe të shërbejë si një lojtar i skuadrës për të lejuar rotacionin për opsionet e zgjedhjes së parë.