Pas shitjes së Romelu Lukakut, drejtuesit e Nerazzurrëve përshpejtojnë gjetjen e zëvendësuesit të belgut. Sipas raporteve nga gazeta Il Messaggero, sulmuesi argjentinas Joaquin Correa (1994) është ai i zgjedhuri për të plotësuar repartin sulmues të Interit.

Lajme më të sakta priten në orët e ardhshme, por Lazio dhe Interi po negociojnë. Interi ofron 25 milionë euro plus 5 milionë euro bonuse ndërsa Lazio kërkon 35 milionë euro. Sulmuesi argjentinas nuk ka qenë kurrë aq afër largimit nga kryeqyteti sa tani”, nënvizon gazeta.

Gjatë natës, Interi, pasi kishte verifikuar vështirësinë për të arritur te Duvan Zapata (1991) për shkak të kostove të larta të operacionit me Atalantën që kërkoi 45 milionë euro plus 5 milionë euro bonuse dhe vendimit të vetë lojtarit, u katapultua me vendosmëri te Corrrea, aq sa detyroi agjentët e lojtarit të udhëtonin në qytetin e Milanos “.