MILANO – Inter dhe Moncler kanë njoftuar një bashkëpunim të ri: në përputhje me pasionin e tij për dizajnin, inovacionin, komunitetin dhe kulturën, Moncler është bërë Partneri Zyrtar i Veshjeve Formale të klubit për tre vitet e ardhshme.

Bashkimi përmbledh në mënyrë të përsosur misionin e Moncler për të shkuar përtej luksit dhe modës për të eksploruar mjedise të reja, duke krijuar një lidhje jetike midis dy markave ikonike që e quajnë Milanom shtëpi.

Partneriteti i përsosur në fushë vazhdon kulturën e bashkëpunimit të Moncler, duke mirëpritur komunitetin e futbollit në universin e tij të zgjeruar.

Në të njëjtën kohë, ai përfaqëson një hap të ri për markën Inter në udhëtimin e saj global të zgjerimit jashtë fushës dhe në botën e modës dhe stilit të jetesës.

Duke veshur skuadrën e parë të Interit, Nerazzurrët, së bashku me trajnerin Simone Inzaghi, dhe drejtuesit e klubit për angazhimet zyrtare për sezonin 2021-2022, Moncler zbulon një koleksion prej 15 pjesësh të veshjeve të gatshme dhe aksesorëve në paletën e errët të firmave të ekipit.  Duke i përshtatur kodet e veshjeve të sipërme Moncler me një qëndrim të efektshëm pas orarit të punës, kjo gardërobë nga koka te këmbët feston udhëkryqin e stilit joskalant dhe elegancës së përshtatur.

Fotografi i Magnum, Paolo Pellegrin, shfaq koleksionin e veshur nga anëtarët kryesorë të skuadrës së Interit, duke përfshirë Hakan Calhanoglu, Joaquin Correa, Denzel Dumfries, Edin Dzeko, Lautaro Martinez dhe trajnerin Simone Inzaghi.

Me dy kapsula të veçanta për lojtarët dhe drejtuesit e lartë, koleksioni Inter x Moncler është një modifikim i rafinuar i veshjeve klasike të veshjeve për meshkuj të Koleksionit Vjeshtë/Dimër Moncler, i përshtatur për të përmbushur nevojat e angazhimeve formale të ekipit.

Pjesët kryesore përmbajnë markë të dyfishtë në formën e qëndisjeve të logos së pasqyruar, me arnimin ‘feltrino’ të Moncler në krahun e majtë dhe stemën e ndërthurur ‘IM’ të Interit në të djathtë.  Koleksioni përforcohet nga një sërë aksesorësh që lidhin hendekun midis botës së luksit dhe futbollit.

Një kapsulë me 5 pjesë nga koleksioni Inter x Moncler është e disponueshme ekskluzivisht në Moncler në Evropë.  Çdo pjesë me botim të kufizuar është një koleksion i ardhshëm, duke bashkuar vlerat estetike të dy partnerëve për të krijuar një dëshirë të menjëhershme për tifozët e shpateve dhe stadiumit.

Megjithatë tifozët e Interit kanë ngelur të pakënaqur e cmimet e shtrenjta ku kapuci kushton 190 euro, shall kushton 270 euro, fanella 530 euro, jeleku 1420 euro, xhaketa 1660 euro.