Teksa ishte duke u bërë gati dasmën e motrës së saj modelja 19-vjeçarja Gabriela Assunção është arrestuar. Policia e ka prangosur, pasi akuzohet për trafik të armëve.

Në profilin e saj në rrjetet sociale, ajo pozonte toples duke puthur pistoleta dhe armë të tjera më të mëdha.

Po ashtu policia ka gjetur në makinën e të dashurit të dashurit të saj pistoleta, pushkë dhe qindra fishekë. Modelja e ka mohur se ka lidhje më trafikun e armëve.

Me dije është bërë që modelja është arrestuar në një sallon bukurie. Gabriela Assunção ka kërkuar të hetohet në gjendje të lirë, por kjo kërkesë nuk është pranuar.