Informacioni i parë i rrjedhur tregon drejtimin që Samsung po merr me telefonat e tij Galaxy.

Do të kalojnë disa muaj para se Samsung të prezantojë pajisjet e saj të reja të nivelit të lartë.

Formacioni i Galaxy S22 mund të pritet në janar ose shkurt.

Rrjedhjet e para sugjerojnë se si do të duken telefonat e ardhshëm të Samsung dhe çfarë të presim nga pajisjet.

Për sa i përket dizajnit, priten risi më të vogla, siç pohon faqja e njohur dhe e besueshme Ice Universe. Prandaj Samsung duhet t’i përmbahet modelit bazë të Galaxy S21.

Moduli i kamerës në pjesën e pasme të Galaxy S22 duhet të kujtojë atë të pajisjes paraardhëse.

Thashethemet vazhdojnë se Samsung po bashkëpunon me Olympus në zhvillimin e kamerës.

Kamera kryesore duhet të bazohet në të ISOCELL GN5 sensor , i cili ka një rezolucion prej 50 megapikselë.

Kamera e padukshme nën ekran thuhet se nuk është gati ende, kështu që prezantimi i saj me sa duket është shtyrë.

Ka një lajm të mirë për ata që duan telefona inteligjent më të vegjël. Sepse sipas Ice Universe, Samsung Galaxy S22 me një diagonale të ekranit prej 6.06 inç do të jetë dukshëm më i vogël se paraardhësi i tij.

Për më tepër, skajet që rrethojnë ekranin duhet të jenë më të ngushta, në mënyrë që raporti ekran-trup të rritet. Faktori i formës gjithashtu duhet të bëhet përgjithësisht më i ngushtë dhe të kalojë në mënyrë specifike nga 20:9 në 19.3:9.

Kur bëhet fjalë për baterinë dhe kapacitetin e karikimit, ne po ecim përpara me hapa të vegjël. Të paktën kështu mund të ngarkohet Samsung Galaxy S22 Ultra me një maksimum prej 45 vat. Se si duket me pajisjet e tjera S22 është ende e paqartë.

Për procesorin, Samsung tradicionalisht mbështetet në zhvillimin e mëtejshëm të Exynos 2100. Kjo do të thotë që një Exynos 2200 përdoret në telefonat celularë S22. Në SHBA, telefonat e ardhshëm Galaxy do të dalin në treg me një Snapdragon 898 nga Qualcomm.