E ardhmja e Rasmus Hojlund e mban vëmendjen te Atalanta, por është një tjetër sulmues që mund të përshëndesë Bergamon në orët e ardhshme: Jérémie Boga.

Futbollisti nga Bregu i Fildishtë i lindur në vitin 1997 nuk është një pikë fikse në projektin e Gasperinit dhe Nice tani po përshpejton për t’ia dhënë Fariolit.

Sipas asaj që mësohet nga Calciomercato, negociata mes Dea dhe Aiglons është konkrete dhe në një fazë të avancuar, ish-anësori sulmues i Sassuolos mund të kalojë në Francë në një operacion afër 20 milionë euro në total mes pjesës fikse dhe bonuseve.

Mungojnë vetëm detajet e fundit dhe Boga mund të largohet nga Atalanta dhe të rifillojë nga Nice.