Këngëtarja 32-vjeçare, Jessie J dhe aktori 39-vjeçar, Channing Tatum, rindërtuan romancën e tyre në janar pas një ndarjeje të shkurtër të vitit të kaluar, por dyshja tani kanë vendosur që t’i japin fund romancës së tyre përgjithmonë.

“Jessie dhe Channing me të vërtetë kujdesen për njëri-tjetrin. Ju vetëm duhet të shikoni në postimet marramendëse që ata bënë për njëri-tjetrin gjatë marrëdhënies së tyre për ta parë atë. Kjo është arsyeja pse ata donin t’i jepnin romancës së tyre një tjetër goditje, por për fat të keq nuk ka funksionuar. Ndarja ishte miqësore dhe ata janë akoma në kontakt. Ata janë duke kaluar kohë dhe janë të hapur për të takuar njerëz të rinj”, ka thënë një burim për The Sun.

Të dy artistët në 2018 ishin parë pranë njëri-tjetrit në një makinë, vetëm pak muaj pasi Tatum ishte ndarë nga bashkëshortja Jenna Dewan.
Me këtë të fundit, Tatum ka qenë i martuar për disa vite dhe dyshja kanë vajzën 6 vjeçare, Everly.