Sipas Sport Mediaset, Jorge Mendes është në Torino, në shtëpinë e Cristiano Ronaldos, për të folur me klientin e tij të diskutuar për mundësitë në dispozicion.

Kanë mbetur edhe pak ditë deri në fund të merkatos dhe koha po mbaron.  Ardhja e tij e papritur rihap thashethemet për një ndryshim të fanellës CR7.

Opsionet në tryezë, në rast të lamtumirës ndaj Juves, janë gjithmonë dy: Manchester City dhe PSG.

Klubi anglez është përpjekur të hyjë në negociata me Mendes por situata është ende e komplikuar.  Juve është i gatshëm të diskutojë një shitje të lojtarit vetëm për një shumë prej 30 milionë eurosh.