Juventusi e mposhti konkurrencën nga Bolonja dhe skuadrat e tjera duke arritur marrëveshje me Buducnost Podogoricën për mesfushorin nga Mali i Zi, Vasilije Adzic (2006).

Siç raporton Sky Sport, një blitz i realizuar direkt në Podgoricë ishte vendimtar për të mbyllur grushtin e tregut për talentin e lindur në vitin 2006, i konsideruar ndër më premtuesit në skenën evropiane.

Juve do ta blejë mesfushorin për 5 milionë euro (plus përqindje të rishitjes së ardhshme).

Klubi bardhezi do e lërë atë në Buducnost deri në fund të sezonit pasi ai është extracomunitar dhe ai do të bëhet maxhoren në 12 maj).

Vizitat mjekësore janë planifikuar për javën e ardhshme.