Kërkohet mbrojtësi i majtë. Prej disa kohësh Juve e ka kuptuar që Alex Sandro është në një fazë zbehjeje, megjithëse ende në një nivel të mirë, dhe këtë vit vetëm falë Mattia De Sciglio të rizbuluar (më shumë se Pellegrini), ka arritur të frenojë vështirësitë në një departament themelor për ata që vendosin një lojtar si Vllahovic në qendër të sulmit.

Kështu, në Torino kërkojnë një alternativë të vlefshme për brazilianin, kontrata e të cilit i skadon në vitin 2023 e vendos në mesin e të transferueshëmve të merkatos së verës së ardhshme, edhe për të çliruar veten nga një pagë e rëndë prej 6 milionë eurosh. Nëse vijnë ofertat, bardhezinjtë kanë një listë të kandidatëve gati për të zënë vendin e tij.

Në krye është emri i bashkatdhetarit Renan Lodi, lojtar i nivelit ndërkombëtar, por ende i ri (sapo ka mbushur 24 vjeç) dhe i lidhur me Atletico Madridin edhe për tre sezone të tjera.

Juventusi nuk donte të shpenzojte më shumë se 25 milionë euro për këtë pozicion, por spanjollët e vlerësojnë jo më pak se 40 milionë euro dhe Simeone e konsideron thelbësore për projektin e tij, por marrëdhëniet mes dy kompanive janë të mira (shih Morata) dhe ata mund të përpiqemi të negociojmë.

Përndryshe, Juventusi do të kthehej te shënjestra e vjetër Emerson Palmieri, tani në Lyon, por në pronësi të Chelseat, ose te Owen Wijndal, një holandez i ri nga Az. Duke mbetur në Itali, Bellanova, Cambiaso dhe Udogie mund të bëjnë për Allegrin, edhe nëse nuk janë në nivelin e më të mirit Alex Sandro.