Mesfushori Aurelien Tchouameni (2000) është në radarin e Juventusit dhe pas mbylljes së sezonit të merkatos, i cili nuk ishte i suksesshëm për shkak të transferimeve të munguara, bianconerët do të provojnë përsëri, edhe nëse ka shumë të ngjarë që një ankand të fillojë, gjithashtu duke pasur parasysh paraqitje e shkëlqyer me ekipin kombëtar francez që e vendosi atë në qendër të vëmendjes.

Një muaj më parë Tchouameni vlerësohej në rreth 30 milion euro nga klubi itij AS Monaco, por tani vlen më shumë dhe është e vështirë për bianconerët të jenë në gjendje të konkurrojnë me emrat e mëdhenj në Evropë. Për këtë arsye, bindja do të jetë themelore, me Juve që përpiqet për të shfrytëzuar efektin që pati fanella e Zonjës së Vjetër te zhvillimi i Pogba-së.