Juventusi ka fituar Superkupën e Italisë, duke e mposhtur Napolin me rezultat 2-0.

Alvaro Morata 64’ dhe Cristiano Ronaldo 95’ i kanë shënuar golat në këtë ndeshje.

Juan Cuadrado që sapo mposhti COVID-19 u kthye të luajë dhe ishte më i miri në fushë

Lojtari më i dobët i takimit ishte Lorenzo Insigne, që goditi penalltinë jashtë portës në 80’.