Ndeshja mes Irakut dhe Sirisë mbylli javën e pestë të Grupit A kualifikues për Kupën e Botës. Irani dhe Koreja e Jugut gjithnjë e më afër  kualifikimit, i cili mund të vijë në raundin tjetër. Libani falenderon dhe mbetet në zonën e playoff-it.

Ja rezultatet e plota të ditës:

Rezultatet e grupit A:

KOREA E JUGUT-EMIRATET ARABE 1-0
36′ pen. Hwang Hee-Chan

LIBAN – IRAN 1-2
37 ‘S. Saad (L), 92’ Azmoun (I), 95 ‘Nurullahi (I)

IRAK – SIRI 1-1
79 ‘Al Somah (S), 86’ Al Ammari (I)

Renditja e grupit A

 1. Irani 13
 2. Koreja e Jugut 11
 3. Libani 5
 4. Iraku 4
 5. Emiratet e Bashkuara Arabe 3
 6. Siria 2

Vetëm një barazim për Kinën kundër Omanit në raundin e pestë të grupit B kualifikues aziatik në Katar 2022.

Kjo është tabloja e plotë e grupit:

Rezultatet e grupit B:

AUSTRALI-ARABIA SAUDITE 0-0

VIETNAM-JAPONI 0-1
17 ‘Ito

KINA-OMAN 1-1:
21 ‘Wu Lei (K), 75’ Al Harthi (O)

Renditja e grupit B

 1. Arabia Saudite 13
 2. Australi 10
 3. Japonia 9
 4. Oman 7
 5. Kinë 4
 6. Vietnam 0