U luajtën disa ndeshje kualifikuese për Kupën e Botës në Amerikën Qendrore, Veriore dhe Karaibet dje dhe sot.
El Salvador zhgënjeu duke barazuar kundër Montserratit, një ekip në vendin e 183-të në renditjen e FIFA-s.

Këto janë rezultatet e ndeshjeve të luajtura nga dje deri sot në mbrëmje:

  • Anguilla – Republika Dominikane 0-6
  • Ishujt e Virgjër Britanikë – Guatemalë 0-3
  • Bahamas – St. Kitts dhe Nevis 0-4
  • Ishujt e Virgjër të Amerikës – Antigua & Barbuda 0-3
  • Aruba – Suriname 0-6
  • Dominica – Panama 1-2
  • Kubë – Curaçao 1-2
  • Porto Riko – Trinidad dhe Tobago 1-1
  • Montserrat – El Salvador 1-1