U luajtën sot 7 ndeshje të vlefshme për grupet D, E dhe G të eliminatoreve evropiane për Katar 2022. Sic pritej fitojnë Franca, Belgjika, Turqia dhe Bosnia, ndërsa barazon Holanda.

Ja rezultatet e plota të ditës:

GRUPI D

Francë – Kazakhistan 8-0:  
6’, 12’, 32’, 87’ Mbappe, 55’, 59’ Benzema, 75’ Rabiot, 84’ pen. Griezmann)

Bosnie – Finlandë 1-3:  
69’ Menalo / 29’ Forss, 51’ Lod, 73’ O Shaughnessy

GRUPI E

Uells – Biellorusi 5-1 :   
3’, 50’ pen. Ramsey, 20’ Williams, 77’ Davies, 89’ Roberts / 87’ Kontsevoy

Belgjikë – Estoni 3-1:   
11’ Benteke, 53’ Carrasco, 74’ Th. Hazard / 70’ Sorga

GRUPI G

Turqi – Gjibraltar 6-0:   
11’ Akturgoklu, 38’, 41’ Dervisoglu, 65’ Demiral, 81’ Tursun, 84’ Muldur

Mali i Zi – Holandë 2-2:  
82’ Vukotic 86’ Vujnovic / 25’ pen. 54’ Depay

Norvegji – Letoni 0-0: