Është Zvicra ajo që fiton në duelin me Italinë: 4-0 ndaj bullgarëve që i vlen biletën për Kupën e Botës ndryshe nga Azzurrit që shkojnë në play-off.  Misioni i realizuar edhe për Anglinë që marshon 10-0 në San Marino. Sic pritej Polonia ishte e destinuar për play-off.  Gjithçka ishte vendosur tashmë në grupin F, Danimarka në Kupën e Botës pavarësisht humbjes 0-2 ndaj Skocisë, ndërsa Austria fitoi kundër Moldavisë.

Ja rezultatet e plota të ditës:

GRUPI C

IRLANDË E VERIUT – ITALI 0-0

ZVICËR – BULLGARI 4-0:     
48 ‘Okafor, 57’ Vargas, 72 ‘Itten, 91’ Freuler

GRUPI F

AUSTRI – MOLDAVI 4-1:  
4’ pen. dhe 55′ Arnautovic (A), 22’ Trimmel (A), 60′ Nicolaescu (M), 83’ Ljubicic (A)

IZRAEL – FAR OER 3-2:   
30′ pen.  Dabbur (I), 58 ‘Weissman (I), 62’ Vatnhamar (F), 72 ‘Olsen (F), 74’ Peretz (I)

SKOCI – DANIMARKË 2-0:  
35 ‘Souttar, 86’ Adams

GRUPI I

SHQIPËRI – ANDORRË 1-0:   
73′ pen.  Cekici

POLONI – HUNGARI 1-2:   
37’ Schafer (H), 61′ Swiderski (P), 80′ Gazdag (H)

SAN MARINO – ANGLI 0-10:
6’ Maguire, 15′ aut.  Fabbri, 27’ pen. 32′, 39’ pen. dhe 42’ Kane, 58′ Smith-Rowe, 69’ Mings, 78′ Abraham, 80′ Saka