Ballina Aktualitet

Aktualitet

Basketboll Femra, Flamurtari shpallet kampion i Shqipërisë për herë të 24-t.

Flamurtari është shpallur kampion i Shqipërisë në basketboll për femra. Vlonjatet e trajneres Elona Hasanaj e kanë fituar 3-0 serinë e finaleve kundër Partizanit, teksa...

Ligue 1, fitojnë PSG, Monaco dhe Lille, humb Marseille. Ja rezultatet...

Sot janë luajtur njëkohësisht ndeshjet e vlefshme për javën e 37-të të Ligue 1. Këto janë të gjitha rezultatet: Bordeaux - Lorient 0-0 Lion - Nantes...

Serie A, fiton Spezia që shpëton, Roma nuk merr më shumë...

U luajtën sot 4 ndeshje në Serie A. Fiton Spezia në fushën e Udineses dhe siguroj qëndrimin, ndërsa Roma nuk merr më shumë se...

Chelsea arrin marrëveshjen për të nënshkruar me Ivan Perisic nga Interi...

Chelsea ka arritur një marrëveshje fillestare për të nënshkruar me Ivan Perisic  (1989) nga Interi si një transferim i lirë, sipas raportimeve nga media...

LaLiga, përfundon në barazim takimi mes Espanyol dhe Valencia.

Përfundon 1-1 ndeshja e vetme e ditës në kampiontin spanjoll mes Espanyolit dhe Valencias, e vlefshme për javën e 37-të të La Ligës.  Një...

Finale FA Cup, Liverpooli mposht Chelsean pas goditjeve të penalltive dhe...

Liverpooli është fitues i Kupës FA për edicionin 2021/22, pasi ka arritur të mposht Chelsean në finalen e madhe pas penalltive të ekzekutuara (6-5),...

Kategoria Superiore, Dinamo bie zyrtarisht nga kategoria! Fitojnë Partizani, Teuta dhe...

U luajtën ditën e sotme 5 sfidat e vlefshme për javën e 34-t të Superiores, ku nuk munguan surprizat. 12 gola të realizuara, teksa...

Bundesliga, përfundon sezoni. Leipzig në Champions, shpëton Shtuttgarti, Hertha shkon në...

U luajtën sot mdeshjet e fundit në Bundesliga, përfundon sezoni. Leipzig në Champions, shpëton Shtuttgarti, Hertha shkon në Play Out. Ja rezultatet dhe renditja...

Inter, dalin fotot e fanellës së transfertës për sezonin 2022-2023.

Nga disa faqe të rrjeteve sociale dalë foto që pretendohen të jenë fanellat e dyta të Interit për sezonin e ardhshëm 2022-2023. Ato janë bardha...

Sali Berisha nis nga Elbasani fushatën për kryetar: “Duhet të jemi...

Ish-kryeministri Sali Berisha nisi sot nga Elbasani fushatën për kryetar të PD-së, ku do të garojë përballë Ibsen Elezit. Berisha e konsideroi një gjë të...