Aktualitet

Tottenham, Daniel Levy përgatitet të shkarkojë Antonio Conten gjatë pushimit të...

Pronari i Tottenhamit, Daniel Levy është i përgatitur të shkarkojë Antonio Conte pas sulmit verbal të jashtëzakonshëm të italianit ndaj lojtarëve të tij. Conte është...

Departamenti Amerikan i Shtetit rendit problemet kryesore në Shqipëri: “Mangësitë me...

Mangësitë me pavarësinë dhe integritetin e gjyqësorit; mungesa e mediave të pavarura; dhe korrupsioni i vazhdueshëm në qeverisje, në organet e zbatimit të ligjit...

Interi interesohet për Noah Okafor. Ja cili mund të jetë nënshkrimi...

Sipas SkySportDE, Interi ka kërkuar informacion për Noah Okafor (2000). Ai është një qendërsulmues i lindur në Zvicër me origjinë nigeriane. Talenti ka zgjedhur të...

KATEGORIA E PARË, Dinamo mund Flamurtarin duke e kaluar në klasifikim,...

Në ndeshjen që mbaroi pak më parë Dinamo mund Flamurtarin duke e kaluar në klasifikim dhe tashmë është e dyta pas Skënderbeut, Apolonia mund...

KATEGORIA E DYTË – GRUPI B, AF Elbasani fiton me tjetër...

Ndeshjet e djeshme në Grupin B të Kategorisë së Dytë kanë vazhduar duelin në distancë mes Elbasanit dhe Pogradecit që rivalizojnë për vendin e...

NBA, Reaves i jep fitoren Lakersave, triple double perfekt për Antetokounmpo,...

Austin Reaves firmos maksimumin e tij në karrierë me 35 pikë dhe mban gjallë shpresat passezonale të Lakers, por fitojnë edhe L.A.-Clippers, duke arritur...

LaLiga, Barcelona mund me përmbysje Real Madridin në ‘El Clasico’ dhe...

Barcelona ka regjistruar fitore prej 2-1 përballë Real Madridit (2-1) në ‘el Clasicon’ e vlefshëm për javën së 26-të në La Liga. Rezultati u zhbllokua...

Serie A, Juventusi fiton në fushën e Interit mes polemikave.

Juventusi ka triumfuar 1-0 në derbin ndaj Interit që u luajt në kuadër të javës së 27-të në Serie A. Zonja e Vjetër e nisi...

Ligue 1, PSG mposhtet në shtëpi nga Rennais, fitojnë Monaco, Montpellier...

Përfunduan 6 ndeshjet e para të ditës në Ligue 1. PSG mposhtet në shtëpi nga Rennais, fitojnë Monaco, Montpellier dhe Starsbourg. Ja rezultatet e pasdites: Ajaccio...

Serie A, Lazio mund Romën në derbin kryeqytetas, fitojnë edhe Napoli,...

Përfunduan 4 ndeshjet e para të ditës në Serie A, Lazio mund Romën në derbin kryeqytetas, fitojnë edhe Napoli, Fiorentina dhe Sampdoria. Ja rezultatet e...