Aktualitet

ZYRTARE: Riza Durmishi nënshkruan me Nice.

OGC Nice ka arritur marrëveshje me mbrojtësin e majtë të Lazios, shqiptarin Riza Durmishi, i cili kalon në huazim me të drejt blerje.  Marrëveshja është...

ZYRTARE: Chelsea mund të transferojë nga janari, i përgjysmohet pezullimi.

Klubi anglez, Chelsea është i lirë të transferojë futbollistë nga sezoni i transferimeve të Janarit, pasi FIFA ka vendosur t’ia përgjysmojë dënimin. ​ Chelsea është...

Borussia Dortmund ofron 30 milion euro për 2 futbollistë të Juventusit...

Sipas Corriere di Torino, Borussia Dortmund, në janar, do të ofrojë 30 milion euro për të blerë dyshen Emre Can (1994) dhe Mario Mandzukic...

NBA, fitojnë Houston Rockets dhe Phoenix Suns. Ja rezultatet e plota...

Houston Rockets është rikthyer te fitoret teksa ka triumfuar në shtëpinë e kampionit aktual Toronto Raptors me 10 pikë diferencë 109:119. Për Rockets shënuesit më...

ZYRTARE: Evertoni shkarkon trajnerin Marco Silva.

Humbja në derbin e qytetit ndaj Liverpoolit i ka kushtuar vendin e punës, trajnerit të Evertonit, Marco Silva (1977). Portugezi është shkarkuar zyrtarisht nga klubi...

Kupa e Italisë, ja rezultatet e plota të 1/16 të finaleve.

Përfunduan sonte 1/16 e finaleve të Kupës së Italisë. Ja rezultatet e plota: Cremonese-Empoli 1-0 (35' Claiton) Genoa-Ascoli 3-2 . (14' Pinamonti, 48' Beretta, 68' Criscito,...

Premier League. Brighton fiton në fushën e Arsenalit për herë të...

Në ndeshjet e sotme të Premier League, Brighton fiton në fushën e Arsenalit për herë të parë në histori. Sukses edhe per Newcastlen në...

Reali i Madridit me 2 mungesa titullarësh ndaj Barcelonës me 18...

Pasi u njoftua se Eden Hazard do të humbasë me shumë mundësi El Clasicon pasi u pa me aterica prej dëmtimit, tani doli se...

Mbappe futet në 10 golashënuesit më të mirë të PSG-së. Ja...

Pavarësishte se është i datëlindjes 1998, sulmuesi francez Kylian Mbappe futet në 10 golashënuesit më të mirë të PSG-së. Ja renditja e plotë.

Olsian Çela zgjidhet Kryeprokurori i ri.

Kuvendi i Shqipërisë ka zgjedhur Kryeprokurorin e ri me anë të një votimi të fshehtë. Kuvendi ka votuar me 101 vota pro kandidaturën e...