Aktualitet

ZYRTARE: Fiorentina dhe Gattuso ndërpresin kontratën midis tyre.

Fiorentina ka konfirmuar zyrtarisht se janë pajtuar me trajnerin Gennaro Gattuso të mos e nisin bashkëpunimin me sezonin e ri. Para rreth 3 javëve, Fiorentina...

Eriksenit duhet t’i vendoset një defribilator në zemër. Ja detajet:

"Mjeku i ekipit kombëtar Morten Boesen ka mbajtur lidhje me specialistin e zemrës Rigshospitalet dhe Christian Eriksen dhe ky është përditësimi më i fundit. ”Pasi...

EURO 2020, Grupi A, Italia shpartallon Zvicrën dhe kualifikohet në fazën...

Italia ka shënuar fitore 3-0 ndaj Zvicrës në ndeshjen e dytë të fazës së grupeve në Euro 2020. Me këtë fitore italianët kanë 6 pikë...

EURO 2020 Grupi A, ITALI – ZVICËR ora 21:00 Formacionet zyrtare:

EURO 2020 Grupi A, ITALI - ZVICËR ora 21:00. Formacionet zyrtare: ITALIA (4-3-3): Donnarumma; Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini, Spinazzola; Locatelli, Jorginho, Barella; Berardi, Immobile, Insigne. ZVICRA (3-4-2-1): Sommer;...

EURO 2020, Grupi A, Uellsi arrin një fitore të rëndësishme ndaj...

Uellsi ka regjistruar fitore shumë të rëndësishme kundër Turqisë (2-0) në ndeshjen e javës së dytë të fazës të grupeve të ‘Euro 2020’ që...

EURO 2020, Grupi B, Rusia mund Finlandën.

Në ndeshjen e sotme të orës 15:00 Rusia ka marr fitoren e parë në Grupin B ndaj Finlandës me rezultat 1-0. Rusia më pas u...

Chelsea tenton të marrë anglezin Grealish për një shifër rekord.

Chelsea janë favoritë për të nënshkruar me Jack Grealish (1995) gjatë verës pasi pronari i Chelseas, Roman Abramovich kërkon që ta kënaqë trajnerin Thomas...

ZYRTARE: Morata do të qëndrojë edhe 1 vit te Juventusi.

Ashtu siç pritej, Juventusi edhe zyrtarisht e ka rinovuar marrëveshjen e huazimit me Atletico Madridin për ta mbajtur Alvaro Moratan (1992) deri në qershor...

EURO 2020, Grupi F, Franca mposht Gjermaninë në një ndeshje që...

Franca ka shënuar fitore me rezultat 1-0 ndaj Gjermanisë në ndeshjen hapëse për këto dy kombëtare në Euro 2020. Ashtu siç ishte pritur ndeshja doli...

EURO 2020, Grupi F, Portugalia fiton ndaj Hungarisë me golat në...

Portugalia ka fituar ndaj Hungarisë me rezultat 3-0 në ndeshjen hapëse të Grupit F. Ndeshja nisi me të dy skuadrat që tentonin të gjenin hapësira,...