Aktualitet

ZYRTARE: Bayern Munchen nënshkruan me sulmuesin Sieb.

Bayern Munich ka konfirmuar se e ka transferuar sulmuesin e Hoffenheimit, Armindo Sieb (2003). 17-vjeçari luan në grupmoshat U17 të Gjermanisë, derisa ishte i inkuadruar...

ZYRTARE, Kampionati shqiptar i futbollit nis më 3 qershor.

Menjëherë pas mbledhjes së sotme të drejtuesve të 10 klubeve të Superiores me FSHF-në, është vendosur që kampionati të rinisë në 3 qershor. Mësohet se...

ZYRTARE: Serie A rifillon më 13 qershor.

Lega Serie A ka njoftuar se sezoni 2019/20 në Serie A do të rifillojë më 13 qershor, pasi është arritur marrëveshja për protokollin mjekësor...

Pirlo: ” Tonali është mesfushori më premtues. Me siguri do të...

Legjenda italiane, Andrea Pirlo e pranuar se është një tifoz i madh i mesfushorit të talentuar të Brescias, Sandro Tonali (2000). Mesfushori italian ka dhuruar...

ZYRTARE: Superliga e Portugalisë rifillon më 4 qershor.

Superliga e Portugalisë edhe zyrtarisht do të rikthehet më 4 qershor. Liga portugeze ishte e pezulluar që nga 12 marsi shkaku i shpërthimit të...

Raportohen 4 raste të reja, shkon në 880 numri i të...

Shkon në 880 numri i personave të prekur me koronavirus në vend. Për të tretën ditë me radhë raportohen 4 raste të reja në...

Interi dhe Lioni në garë për Kumbullën.

Shtohet lista e klubeve të interesuara për mbrojtësin e Kombëtares, Marash Kumbulla (2000). Sipas portali italian “Calciomercato”, Interi ka ofruar 20 milionë euro për teserën...

Newcastle pranë blerjes së Gareth Bale.

Gareth Bale (1989) ka kohë që ka vendosur të largohet nga Real Madridi dhe këtë verë kjo mund të konkretizohet. Deri më tani nuk ka...

Rama: “Brenda majit duam të hapim kufijtë tokësorë, fluturimet do të...

Kufijtë tokësorë të Shqipërisë priten që të hapen brenda muajit maj. Kështu deklaroi kryeministri Rama në konferencën online me gazetarët. Ai u shpreh se masat do...

Rabiot refuzon të kthehet te Juventusi për stërvitje, pranë kalimit te...

Mesfushori francez Adrien Rabiot (1995) u bashkua me Juventusin në verën e kaluar si lojtar i lirë, pasi i kishte përfunduar kontrata me Paris...