Ballina Bota

Bota

Premier League, Tottenham fiton thellë në fushën e Southamptonit.

Në ndeshjen e parë të ditës në kampionatin anglez, Tottenhami i Mourinhos arrin një fitore të thellë 5-2 në fushën e Southamptonit. Ylli i ndeshjes...

ZYRTARE: Cengiz Under kalon te Leicester City.

Futbollisti i Romës, Cengiz Under (1997), është huazuar për një sezon te Leicester City për 3 milionë euro, ndërsa ekipi anglez ka të drejtë ta...

Serie A, Napoli fiton lehtë në fushën e Parmës.

Në ndeshjen e parë të ditës në kampionatin italian Napoli fiton bindshëm në transfertë ndaj Parmës. PARMA - NAPOLI 0-2 64' Mertens. 77' Insigne PARMA (4-3-1-2): Sepe;...

LaLiga, fitore vendase për Celta Vigon, Villarrealin dhe Getafen. Ja rezultatet...

Në ndeshjet e sotme në LaLiga, arrijnë fitore vendase por me vështirësi Celta Vigo, Villarreali dhe Getafe. Ja rezultatet e plota: Celta Vigo - Valencia 2-1: Aspas...

Premier League, Arsenali mund West Ham-in në derbin e Londrës.

Arsenali ka arritur të shënojë fitore me rezultat 2-1 ndaj West Ham në kuadër të javës së dytë në Ligën Premier. Fillimi i ndeshjes i...

Ligue 1, Lens mund Bordonë, ndërsa Rennes mposht Monacon. Ja rezultatet...

Në dy ndeshjet e sotme në kampionatin francez Lens mund Bordonë, ndërsa Rennes mposht Monacon me përmbysje. Ja rezultatet e plota: LENS - BORDEAUX 2-1: 47’ Ganago,...

Bundesliga, Borussia Dortmund shpartallon Borussia Mönchengladbachun, shkëlqen Haaland

Në ndeshjen e pasditës në Bundesliga, Borussia Dortmund shpartallon Borussia Mönchengladbachun ku shkëlqen Haaland me 2 golat e shënuar. Borussia Dortmund - Borussia Mönchengladbach 3:0: 1:0...

Premier League, Manchester Uniter mposhtet në Old Trafford nga Crystal Papace,...

Manchester United ka pësuar humbje në Old Trafford nga Crystal Palace me rezultat 3-1. Ndeshja nisi shumë keq për “Djajtë e Kuq” që pësuan gol...

ZYRTARE: Tottenham merr mbrojtësin Sergio Reguilón.

Spanjolli Sergio Reguilon (1996) është tashmë një lojtar i ri i Tottenhamit, pasi u transferua ditën e sotme nga Real Madrid. Mbrojtësi i majtë u...

Serie A, Fiorentina mund Torinon në ndeshjen hapëse të sezonit.

Në ndeshjen e parë të Serisë A 2020-2021 Fiorentina mund Torinon me rezultat minimal. FIORENTINA-TORINO 1-0 78' Castrovilli FIORENTINA (3-5-2): Dragowski; Milenkovic, Ceccherini, Caceres; Chiesa (83' Lirola),...