Ballina Ekonomi

Ekonomi

Në Universitetin e Elbasanit “Aleksandër Xhuvani” organizohet Konferenca Ndërkombëtare “Ndërtimi i...

Universiteti i Elbasanit “Aleksandër Xhuvani”, në bashkëpunim me Universitetin e Salentos, Itali dhe Revistën Ndërkombëtare "Aplikimi Mjedisor dhe Shkencor", organizuan Konferencën Ndërkombëtare “Ndërtimi i...

Etleva Kënuti emërohet drejtore e re e Agjencisë Shtetërore të Kadastrës...

Gjatë ditës së sotme është njoftuar se se në krye të këtij institucionit të Agjensisë  Shtetërore të Kadastrës është emëruar emëruar Etleva Kënuti, ish Përgjegjëse...

Tërmet i fuqishëm në Elbasan

Lëkundje tërmeti në vend, epiqendra 8 km nga Elbasani. Sipas të dhënave, epiqendra është 8 kilometra larg nga Elbasani dhe 25 kilometra larg nga Tirana...

Key Alves, braziliania që ndodhet mes volejbollit dhe platformës ‘onlyfans’. Ja...

Key Alves njihet si një prej volejbollisteve më seksi në Amerikën Latine. Por për lojtaren, e cila ka veshur edhe fanellën e kombëtares braziliane,...

Pirja e kafes ndihmon për një shëndet më të mirë të...

Nëse pini një kafe në ditë, mund të jetë koha për të rritur konsumin tuaj. Një studim i ri tregon se pirja e shumë...

Barack Obama i dedikon një urim emocionues bashkëshortes Michelle në 30...

Ish-presidenti amerikan, Barack Obama dhe gruaja e tij, Michelle, kanë shënuar një datë të rëndësishme në jetën e tyre. Barack dhe Michelle janë të martuar...

Prezantohet Maserati GranTurismo 2023, do të ketë motor elektrik dhe motor...

Maserati GranTurismo 2023 – i parashikuar që të arrijë në tregun australian në fund të vitit të ardhshëm – duket më shumë si përmirësim...

Mbretëresha ndryshoi testamentin në gusht, përjashtoi një anëtar nga trashëgimia. Ja...

Mbretëresha ndryshoi testamentin në gusht, përjashtoi një anëtar nga trashëgimia. Ja kush i merr tani 447 milionë dollarët e saj: Elizabeta II thuhet se ka...

Ajo u quajt “vajza më e bukur në botë” kur ishte...

Thylane Blondeau, një fëmijë i vogël me një fytyrë engjëllore, u quajt "vajza më e bukur në botë" kur ishte 10 vjeç. Kështu duket ajo...

Sot filloi regjistrimi. Bum aplikimesh ne degen e Infermierise se Universitetit...

Duke nisur nga sot, çdo i ri i shpallur fitues mund të shkojë të regjistrohet pranë sekretarisë së fakultetit të përzgjedhur. Aplikimet në Universitetin...