Ballina Ekonomi

Ekonomi

Çfarë bëjnë tre kuaj të zinj te kryministria? Ca simbolike ka...

Ditën e sotme kanë tërhequr një vëmendje jo pak të madhe, disa kuaj të zinj të vendosur para Kryeministrisë. Report Tv ka mësuar se...

Vritet Tradhetari! Shërbimet sekrete ukrainase vrasin negociatorin e tyre: Ishte spiun...

Shërbimet sekrete ukrainase (Sbu) vranë një prej anëtarëve të ekipit negociator ukrainas me akuzën e tradhtisë. Ai është Denys Kireev, i cili mori pjesë në...

BMW nxjerr makinën e re të serisë 2, modelin M240i XDrive....

BMW M240i xDrive Coupe i ri ka ngjallur mjaft debate që nga zbulimi i tij dhe djemtë e “The Smoking Tire” së fundmi patën...

Kush është Anxhela e Turizmit

Anxhela ime ! Ky ka qenë urimi për Valentin që ka pushtuar sot rrugët e qytetit por me përqendrim të madh pranë turizmit Skampa. Aludimet...

Serie A, mbyllet në barazim ndeshja e madhe e ditës me...

Napoli dhe Interi kanë luajtur baras 1-1 në ndeshjen derbi të vlefshme për javën e 25-të në Serie A. Nerazzurrët nuk kanë arritur t’i kthehen...

Vazhdojnë çuditë në Qukës të Librazhdit. Nusja akuzon vjehrrin për tentativë...

Një histori tronditëse rrëfeu pasditen e kësaj të marte në studion e emisionit ’Pa Gjurmë’ në Repor TV, 31-vjeçarja Pranvera Alliu. Nëna e tre...

LaLiga, mbyllet në barazim takimi në Mirandilla mes Cadizit dhe Celta...

Një pikë për një secilën. Që ndoshta nuk kënaq askënd. Përfundon 0-0 ndeshja mes Cadizit dhe Celta Vigos, në një ndeshje me pak emocione...

Si po zhduket dalëngadalë Elbasani… Jo vetëm emigrimi por tani dhe...

Për herë të parë që nga viti 1923, kur nisi të matej popullsia e vendit, popullsia e Shqipërisë pësoi shtesë natyrore në vitin 2021...

Foto fantastike! Besnik Ademi sjell magjinë e borës në Fushë...

Fushë Studën është një fshat turistik në verilindje të Shqipërisë, që i përket qarkut Elbasan. Fotografi i njohur shqiptar Besnik Ademi shkriu talentin e...

Nissan nxjer modelin e ri sportiv Z GT500. Ja fotot:

Nissan ka përgatitur modelin sportiv Z GT500 për serinë japoneze Super GT, që e zëvendëson GT-R dhe është në “luftë” me Toyota Supra dhe...