Ballina Kosova

Kosova

Dua Lipa poston foto nga pushimet në Kaliforni.

Kohët e fundit ajo shijoi disa valë romantike me të dashurin e saj Anwar Hadid ndërsa vazhdoi të bënte një pushim të shkurtër nga...

ZYRTARE, Prishtina merr mbrojtësin Lumbardh Dellova dhe portierin Ivan Jeliç.

Klubi nga Kosova, Prishtina ka njoftuar dy transferime gjatë ditës së sotme. Prishtina ka zyrtarizuar sot (e enjte) transferimin e portierit kroat, Ivan Jeliç i...

Liga e Kombeve, Kosova mundet nga Greqia, fitojnë Spanja dhe Rusia,...

Në ndeshjet e sotme të Ligës së Kombeve, Kosova mundet nga Greqia, fitojnë Spanja dhe Rusia, barazon Gjermania. Ja rezultatet e plota: LIGA A GRUPI 4 Spanjë-Ukrainë 4-0 3 '...

Liga e Kombeve C, grupi 3 KOSOVË – GREQI 20:45, formacionet...

UEFA Liga e Kombeve C, grupi 3 KOSOVË - GREQI ora 20:45.  Formacionet zyrtare: KOSOVA: Ujkani; Vojvoda, Rrahmani, Aliti, Hadergjonaj; Halimi, Dresevic, V.Berisha; Celina, Nuhiu, Zeneli; GREQIA: Barkas;...

Sulmuesi kosovar Muriqi pranë kalimit te Lazio.

Tashmë është arritur marrëveshja për kalimin e sulmuesit Vedat Muriqi (1994) nga Fenerbahçe te Lazio. Sulmuesi kosovar do të bëhet lojtar i Biancocelesteve për 17.5...

Capital T stërvitet me sportistin e UFC-së, Ilir Latifin.

Reperi i njohur shqiptar, Capital T, ka treguar gjithmonë se ka një miqësi shumë të mirë me luftëtarin e UFC-së, Ilir Latifi. Dyshja e mbështesin...

Del kënga “Xhiro” nga reperi Gjiko, pritet mirë nga fansat.

Gjatë ditës së shtunë rep-artisti i njohur shqiptar me prejardhje nga Gjakova, Adren Gjikolli, i njohur ndryshe si Gjiko, ka nxjerrë projektin e tij...

Big Basta ka ditëlindjen, ja si e uron Vesa Luma.

Vesa Luma është një ndër artistet shqiptare që gjithmonë njofton për më të rejat nga jeta e saj. Sikurse edhe shumica e yjeve, edhe këngëtarja...

Kënga e Mozzik: “U ta hëngsha pi…, e ti më hëngsh...

Reperi i njohur Mozzik pak ditë më parë publikoi këngën “Madonna” në gjuhën gjermane që u vendos në qendër të kritikave për shkak të...

Morena Taraku mahnit me fotografitë tërheqëse nga pishina.

Këngëtarja dhe modelja e njohur, Morena Taraku vazhdon të jetë shumë e ndjekur nga fansat në rrjetet sociale. Ajo ka qenë prej muajsh e izoluar...