Ballina Kronikë

Kronikë

Liga e Kombeve C, grupi 3 KOSOVË – GREQI 20:45, formacionet...

UEFA Liga e Kombeve C, grupi 3 KOSOVË - GREQI ora 20:45.  Formacionet zyrtare: KOSOVA: Ujkani; Vojvoda, Rrahmani, Aliti, Hadergjonaj; Halimi, Dresevic, V.Berisha; Celina, Nuhiu, Zeneli; GREQIA: Barkas;...

Sulmuesi kosovar Muriqi pranë kalimit te Lazio.

Tashmë është arritur marrëveshja për kalimin e sulmuesit Vedat Muriqi (1994) nga Fenerbahçe te Lazio. Sulmuesi kosovar do të bëhet lojtar i Biancocelesteve për 17.5...

Liga e Kombeve, BIELLORUSI – SHQIPËRI 20:45, formacionet zyrtare:

Liga e Kombeve C, grupi 4. BIELLORUSI - SHQIPËRI ora 20:45. FORMACIONET ZYRTARE: BJELLORUSIA: Gutor, Zolotov, Martinoviç, Naumov, Bordaçev, Nekhaiçik, Jablonski, Seliava, Staseviç, Dragun, Lisakovic. Trajner:M. Markhel. SHQIPËRIA: Strakosha,...

Nations League, barazon Kosova, mbyllet në barazpeshë ndeshja e madhe mes...

Në ndeshjet e luajtura sot në kuadër të Nations League, barazon Kosova në fushën e Moldavisë. Gjithashtu mbyllet në barazpeshë edhe ndeshja e madhe...

Votohet qeveria e re e Maqedonisë së Veriut, 6 ministra janë...

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut, të dielën pak para mesnate, me 62 vota për dhe 51 kundër ka votuar qeverinë e re që do...

Eliminatoret Champions League, Crvena Zvezda eliminon Tiranën.

Ka përfunduar në “Air Albania”, përballja mes Tiranës dhe Crvena Zvezdës e vlefshme për raundin e dytë të Ligës së Kampionëve. Bardheblutë e Emanuel Egbosë...

Presidenti Meta dekreton Rektorët e Universiteteve Publike.

Presidenti i Republikës, Ilir Meta u dorëzoi sot dekretet e emërimit rektorëvetë universiteteve publike, të shpallur fitues nga zgjedhjet e 30 korrikut. Sot në Presidencë u...

Mbi 100 të vdekur dhe 4000 tëplagosur nga shpërthimi në Liban,...

Deri më tani raportohen 100 të vdekur dhe 4000 të plagosur, si pasojë e një shpërthimi të fuqishëm në Liban. Ministria libaneze e Shëndetësisë thotë...

Emrat/ Shpërthim pranë ish-kombinatin e Metalurgjikut në Elbasan, 3 të plagosur...

Një rrjedhje gazi ka ndodhur paraditen e sotme në zonën e ish-kombinatit metalurgjik në Elbasan, në ambientet e një firme private gazi. Mësohet se...

Shpërthimi i fuqishëm në Metalurgjikun e Elbasanit, ambulancat transportojnë të sëmurët,...

Pamjet që shihni vijnë nga spitali i Elbasanit, atje ku janë transportuar të plagosurit nga shpërthimi në Metalurgjik. Gazetarja Entela Duka raporton se ngjarja e...