Ballina Kronikë

Kronikë

Ja delegatët fitues nga Elbasani në këshillin kombëtar të PD-së. Dalin...

Dalin 150 emrat fitues që janë anëtarët e rinj të Këshillittë PD-së. Nga Elbasani përmendim Arbjola Halimi, Ankelida Çela, Ardian Turku, Aurel Bylykbashi, Eliona Gremi, Elior Vila,...

Krifca publikon rregullat e reja të peshkimit, “Jo më shumë se...

Ministrja e Bujqësisë, Frida Krifca, ka publikuar udhëzimin në lidhje me peshkimin dhe mjetet që një person duhet të ketë me vete para se...

Monika Kryemadhi: “Vajzat po na ikin Angli për t’u bërë eskorta,...

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi nga Parlamenti ka folur për të rinjtë, që sipas saj e kanë shumë të vështirë të futën në politikë...

BLENDI HIMÇI ZGJIDHET NE KRYE TE PD ELBASAN

Perfundon numërimi i votave për kryetarin e Partisë Demokratike në Elbasan , proces i inicuar nga grupi i rithemelimit. Me një diferencë të theksuar...

Kryetari aktual i PD-së në Elbasan quan “farsë” procesin e zgjedhjeve...

Ndërsa grupi i rithemelimit në Pd ka vendosur që ditën e shtunë të mbahen zgjedhjet  për kreun e ri të Pd në Elbasan, kreu...

Dalin emrat e pedagogëve që kandidojnë për Kryetar PD dega Elbasan....

Rivalitet i fortë për kreun e PD Elbasan. Ditën e sotme janë janë përcjellë në Tiranë për konfirmim propozimet e bazës për kandidatët garues...

Tragjikomedia “Jashtë bie borë” e Hervin Çulit shfaqet në skenën e...

Tragjikomedia “Jashtë bie Borë”, me regji të Hervin Çulit ka ardhur këtë fundjavë premierë në teatrin “Skampa” të Elbasanit. Një tekst i përkthyer 25 vite...

Kryetarët e bashkive të qarkut Elbasan marrin pjesë në forumin e...

Kryetari i Bashkise Elbasan, Z. Gledian Llatja, kryetari i Bashkise Cerrik, Z. Andis Salla dhe kryetari i Bashkise Librazhd, Z. Kastriot Gurra bashkë edhe...

Në Universitetin e Elbasanit u nënshkrua, në prani të Ambasadorit të...

Në takimin e zhvilluar, rektori i këtij universiteti Prof.dr. Skender Topi, shprehu falenderimin dhe angazhim e plotë institucional, për krijimin e bashkëpunimeve të vazhdueshme...

Çfarë bëjnë tre kuaj të zinj te kryministria? Ca simbolike ka...

Ditën e sotme kanë tërhequr një vëmendje jo pak të madhe, disa kuaj të zinj të vendosur para Kryeministrisë. Report Tv ka mësuar se...