Ballina Politikë

Politikë

Nuk respektojnë distancën. Prindërit ngjeshen në dyert e shkollës Naim Frashëri

Ndërkohë që prindërit kërkojnë tamponë për mësuesit, ata vetë nuk respektojnë distancën sociale. Fotot të portalit Alboday tregojnë prindërit ngjeshen në dyert e shkollës...

Votohet qeveria e re e Maqedonisë së Veriut, 6 ministra janë...

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut, të dielën pak para mesnate, me 62 vota për dhe 51 kundër ka votuar qeverinë e re që do...

Imelda Sejdini rizgjidhet dekane e Fakultetit Ekonomik

Prof. As. Dr Imelda Sejdini do te drejtoje fakultetin ekonomik te Universitetit te Elbasanit "Aleksander Xhuvani" dhe per nje mandat tjeter 4 vjecar. Imelda Sejdini...

Me numër rekord votash, Profesor Skender Topi zgjidhet Rektor i Universitetit...

Prof. Dr. Skender Topi rizgjidhet Rektor i Universitetit të Elbasanit edhe për katër vitet në vazhdim me një numër rekord votash. Pas përfundimit të procesit...

Flet drejtori i Tatimeve, Indrit Karaj. Ndërgjegjësim dhe nxitje e rritjes...

Në kuadër të Planit Operacional Korrik-Dhjetor 2020 Drejtoria Rajonale Tatimore Elbasan me të gjitha strukturat e saj, është e angazhuar për të qenë në...

Dalin emrat e grave kandidate per deputete te PD Elbasan. Ja...

Anëtarët e partise demokratike Dega Elbasan prej 1 jave diskutuan dhe propozuan kandidatet per deputet me parimin nje anetar nje propozim. Sipas udhezimeve te...

Konfirmohen mjeku dhe 4 infermiere te tjera me covid ne Pediatrine...

Pesë persona të tjerë janë konfirmuar si të infektuar me Covid-19 në Elbasan. Gazetarja Entela Duka bën me dije se pesë rastet e reja...

Tre infermiere dhe 2 paciente me Covid ne Maternitetin e Elbasanit....

Situatë e rëndë në spitalin e Elbasanit. Gazetarja e Best Channel, Entela Duka raporton se ka arritur ne tre numri i infermiereve te prekur...

8 raste te reja me covid ne Elbasan. Situata alarmante

71 raste të reja me koronavirus dhe 3 vdekje u shënuan gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar totalin e të infektuarve në...

Humb jetën nga Còvidi 60-vjeçari në Elbasan, preket edhe punonjësja e...

Një 60-vjeçar nga Elbasani ka ndërruar jetë nga korònavirusi, hùmbje të cilën e konfirmoi sot Ministria e Shëndetësisë në raportimin ditor. Pas rastit të...