Ballina Rajoni

Rajoni

Eliminatoret e Europa League, kalojnë skuadrat shqiptare. Ja rezultatet e plota...

Për herë të parë në historinë e futbollit shqiptar, 4 skuadra mbijetojnë në kupat europiane pas sfidave të zhvilluara. Pas Tiranës e cila humbi por...

Eliminatoret Champions League, Crvena Zvezda eliminon Tiranën.

Ka përfunduar në “Air Albania”, përballja mes Tiranës dhe Crvena Zvezdës e vlefshme për raundin e dytë të Ligës së Kampionëve. Bardheblutë e Emanuel Egbosë...

Eliminatoret Champions League 2020-2021, kualifikohet Tirana. Ja rezultatet e plota:

Ndeshjet e vlefshme për raundin e dytë të Ligës së Kampionëve 2020-2021 kanë përfunduar. Këto janë rezultatet e mbrëmjes së djeshme: Ararat-Armenia-Omonia 0-1 (k.sh.) Molde-KuPS 5-0 Flora-Suduva 2-3...

KATEGORIA SUPERIORE, Bylisi fiton në minutat shtesë ndaj Flamurtarit.

Në ndeshjen e parë të ditës në kampionatin shqiptar, Bylisi fiton në minutat shtesë ndaj Flamurtarit. FLAMURTARI - BYLIS 2-3 Hoxhaj 36′, Ribaj 77′ (p)/ 32′...

Konfirmohen mjeku dhe 4 infermiere te tjera me covid ne Pediatrine...

Pesë persona të tjerë janë konfirmuar si të infektuar me Covid-19 në Elbasan. Gazetarja Entela Duka bën me dije se pesë rastet e reja...

Tre infermiere dhe 2 paciente me Covid ne Maternitetin e Elbasanit....

Situatë e rëndë në spitalin e Elbasanit. Gazetarja e Best Channel, Entela Duka raporton se ka arritur ne tre numri i infermiereve te prekur...

Sekuestrohen 40 milionë euro drogë, 37 të arrestuar në Itali e...

Trafik ndërkombëtar droge me vlerë 40 milionë euro. Operacioni i Departamentit të Antimafias Italiane dhe i autoriteteve shqiptare me një skuadër të përbashkët investigative...

Nga 1 korriku Bashkimi Evropian hap kufijtë. Ja lista e shteteve...

Shqiptarët mund të fillojnë të udhëtojnë drejt Bashkimit Evropian nga 1 korriku, ditë kur blloku do të hapë kufijtë e jashtëm. Deri tani është...

Covid-19, raportohen edhe 77 raste të reja.

Shpërndarja gjeografike e 77 rasteve është si vijon: Tirana 28 raste, Shkodra 13 raste, Durrësi dhe Korça me nga 5 raste; nga 4 raste...

Edi Rama uron Mëngjesin me rrugën e re Elbasan-Banjë. Gëzojnë Mollasi...

Banorët e disa fshatrave të Elbasanit, por edhe vizitorët kanë tashmë një aks të ri me infrastrukturë më të mirë duke lehtësuar ndjeshëm aksesin...