Ballina Rajoni

Rajoni

Etleva Kënuti emërohet drejtore e re e Agjencisë Shtetërore të Kadastrës...

Gjatë ditës së sotme është njoftuar se se në krye të këtij institucionit të Agjensisë  Shtetërore të Kadastrës është emëruar emëruar Etleva Kënuti, ish Përgjegjëse...

Tërmet i fuqishëm në Elbasan

Lëkundje tërmeti në vend, epiqendra 8 km nga Elbasani. Sipas të dhënave, epiqendra është 8 kilometra larg nga Elbasani dhe 25 kilometra larg nga Tirana...

Era Istrefi duket mjaft tërheqëse në seksionin fotografik të radhës.

Ajo është rikthyer fuqishëm pas një pauze të gjatë në muzikës. Bëhet fjalë për Era Istrefin, e cila krahas projekteve të reja ka qenë mjaft...

Sot filloi regjistrimi. Bum aplikimesh ne degen e Infermierise se Universitetit...

Duke nisur nga sot, çdo i ri i shpallur fitues mund të shkojë të regjistrohet pranë sekretarisë së fakultetit të përzgjedhur. Aplikimet në Universitetin...

Klevis Cullhaj emërohet Drejtor i Tatimeve Bashkia Elbasan

Klevis Cullhaji është kreu i ri i Tatimeve të Bashkisë Elbasan. Ekonomisti 46 vjeçar vjen pas një CV të pasur ku spikat drejtimi i...

E kush nuk e njeh duar-artin Art Dushku. Tornitori i dashur...

Me një ndër profesionet më të veshtira që mund të ketë mekanika,bëhet fjalë për tornon 💪. Këtë mëngjes gazetari i morenjohur Alban Shingjergji vizitoi Art...

Flet Svetlana. Rusja 33 vjeçare qe rri ne Elbasan dhe filmonte...

E dyshuar edhe më parë për spiunazh? Rusja që tentoi të hynte në Uzinën e Gramshit: Nuk më paguajnë agjencitë e inteligjencës. Rri për...

Dalin fotot e ruseve spiune ne Elbasan dhe Gramsh. Dy femra...

Lëvizje agjenturore apo …? Tre veprimet e mistershme të rusëve në Elbasan dhe Gramsh. Dalin fotot e tre personave të dyshuar si agjentë rusë janë...

Deputeti Lefter Gështenja organizon takim me drejtuesit e shoqatave të gjuetisë...

Pak orë para para se t’i drejtohej parlamentit deputeti i Qarkut të Elbasanit z. Lefter Gështenja organizoi një takim me drejtuesit e shoqatave të...

Elbasani ka një tjetër motiv për të bërë tifo për Interin,...

Interi ka konfirmuar zyrtarisht transferimin e mesfushorit shqiptar Kristjan Asllani (2002) nga Empoli në formë huazimi njëvjeçar për 4 milionë euro me detyrim blerjeje...