Ballina Showbiz

Showbiz

Mbretëresha ndryshoi testamentin në gusht, përjashtoi një anëtar nga trashëgimia. Ja...

Mbretëresha ndryshoi testamentin në gusht, përjashtoi një anëtar nga trashëgimia. Ja kush i merr tani 447 milionë dollarët e saj: Elizabeta II thuhet se ka...

Ajo u quajt “vajza më e bukur në botë” kur ishte...

Thylane Blondeau, një fëmijë i vogël me një fytyrë engjëllore, u quajt "vajza më e bukur në botë" kur ishte 10 vjeç. Kështu duket ajo...

Luana Vjollca shkëlqen në ditëlindjen e saj të 31-të. Ja fotot:

Prezantuesja dhe këngëtarja e njohur shqiptare, Luana Vjollca, dje festoi ditëlindjen e saj të 31-të. Me këtë rast, befasitë dhe dhuratat për të nuk munguan...

Sot filloi regjistrimi. Bum aplikimesh ne degen e Infermierise se Universitetit...

Duke nisur nga sot, çdo i ri i shpallur fitues mund të shkojë të regjistrohet pranë sekretarisë së fakultetit të përzgjedhur. Aplikimet në Universitetin...

Flet Svetlana. Rusja 33 vjeçare qe rri ne Elbasan dhe filmonte...

E dyshuar edhe më parë për spiunazh? Rusja që tentoi të hynte në Uzinën e Gramshit: Nuk më paguajnë agjencitë e inteligjencës. Rri për...

Dalin fotot e ruseve spiune ne Elbasan dhe Gramsh. Dy femra...

Lëvizje agjenturore apo …? Tre veprimet e mistershme të rusëve në Elbasan dhe Gramsh. Dalin fotot e tre personave të dyshuar si agjentë rusë janë...

Megi Pojani kalon pushimet në Turqi, mesa duket me futbollistin Endri...

Showgirl nga Elbasani Megi Pojani (1995) dhe futbollisti i kombëtares Endri Çekiçi (1996) janë rikthyer sërish në vëmendje, me disa postime që duket se...

Në Kalanë e Tiranës organizohet Festa e Fërgesës për të promovuar...

“Festa e Fërgesës” është kthyer tashmë në një traditë të bukur për të dy qytetet, Tiranën dhe Elbasanin dhe Tiranën. Në këtë organizim tradicional dhe...

Edhe 100 vjeç për aktorin dhe artistin elbasanas Benon Lopari

Ai ka lindur në qytetin e Elbasanit më 20 qershor 1956. Ka mbaruar Institutin e Lartë të Arteve (1977–1979) dhe ka punuar në Teatrin...

Maturantet e Medresesë së Elbasanit presin me lule profesorin e tyre...

Nxënëset maturante dinë të surprizojnë edhe në ditën e provimit të Matematikës . Ata kanë pritur me një dhuratë e veçantë , një tufë me...