Ballina Sociale

Sociale

Kejvina flet brenda BBVA2 për jetën e saj sentimentale: “Më pëlqejnë...

Ajo është shtëpia më e famshme në Shqipëri dhe padyshim që ngjarjet e krijuara në shtëpinë e Big Brother Vip Albania janë në qendër...

ZYRTARE: Trajneri i ri i Lushnjes emërohet elbasanasi Klevis Dalipi.

ushnja ka prezantuar sot trajnerin e ri. Skuadra jeshilverdhë gjen zgjidhjen për pankinën, e cila ka qenë një problem për ta këtë sezon. Pas...

Shqiponja Ahmetaj fiton çmimin si shkencëtarja më e re e suksesshme...

Dr. Shqiponje Shemun Ahmetaj ka fituar çmimin “Hedy Lamarr” si shkencëtarja ma e re e suksesshme ne Austri Ajo ka lindur në Elbasan dhe është...

Enca bëhet Babagjyshja e festave dhe poston një foto me partnerin.

Enca ka vendosur të thyejë rregullin e saj të privatësisë këtë fundvit. Këngëtarja prej kohësh është në një lidhje dhe këtë e ka lënë të...

Morena Taraku mahnit me fotot e saj nga pushimet në një...

Këngëtarja dhe modelja shqiptare, Morena Taraku, edhe këtë vit ka qenë një emër shumë i përfolur në media për jetën dhe pushimet luksoze. Duke qenë...

K. S. Elbasani nderon sportistët elitare si Mihal Gjika, Ferd Lleshi,...

Klubi shumësportësh Elbasani ka nderuar me çertifkatë mirënjohjeje Mihal Gjikën, Ferdinand Lleshin, Shefikat Kovaçin, Vehap Xhindolin, Ymer Bakallin, Hyqmet Shypheja, Shyqyri Hyskjan, Petro Banushin, Ali...

Dr. Arben Ramkaj zgjidhet si zv president i Lidhjes Myslimane Europiane.

Dr Arben Ramkaj zgjidhet si zv president i Lidhjes Myslimane Europiane. Lidhja Muslimane Evropiane, është një organizatë e përbërë nga evropianë, e themeluar më 10...

Altin Dumani zgjidhet në krye të Prokurorisë së Posaçme Antikorrupsion, SPAK.

Altin Dumani është zgjedhur në krye të Prokurorisë së Posaçme Antikorrupsion me pesë vota pro, pas seancës rreth gjashtë orë në Këshillin e Lartë...

Lajm i trishtë, ndahet nga jeta ish-ministri Ylli Çabiri.

Ka ndërruar jetë këtë të hënë doktori i Shkencave Ylli Çabiri. Ai ka mbyllur sytë përgjithmonë në moshën 72-vjeçare. Çabiri ka qenë ministër në qeverisjen...

Partia Demokratike e Elbasanit gjatë festimeve në 32-vjetorin e themelimit solidarizohet...

Demokratët e Elbasanit kanë gjetur një mënyrë origjinale për t'u solidarizuar me kryetarin e PD-së, Sali Berisha. Gjatë festimeve për 32-vjetorin e themelimit të...