Sociale

Rrëfehet Ermal Fejzullahu: “Gruaja ma kontrollon telefonin.”

Këngëtari i njohur shqiptar, Ermal Fejzullahu, ka qenë i ftuar së fundmi në një nga kronikat e emisionit “Prive”. Ai i është përgjigjur 10 pyetjeve...

Nga nesër Shqipëria mbyll kufijtë me të gjitha shtetet fqinje

Duke nisur nga dita e nesërme Shqipëria do të izolohet totalisht. Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se kufiri tokësor i Shqipërisë do të jetë...

Coronavirus, arrin në 38 numri i të prekurve në vend, 2...

Ka shkuar në 38 numri i të prekurve nga covid 19 në vend. Në 24 orët e fundit nga ana e Institutit të Shëndetit Publik...

Shkon në 33 numri i të infektuarëve me koronavirus, shfaqen 4...

Shtohen rastet e të infektuarve me koronavirusin COVID 19. Deri në këto momente janë konfirmuar pozitivë me COVID-19 33 raste, nga të cilat: 8...

Koronavirusi, bllokohet qarkullimi i automjeteve nesër në Tiranë, Durrës, Elbasan, Shkodër,...

Duke nisur nga nesër në orën 06:00 të mëngjesit, do të futet në fuqi vendimi për të ndaluar qarkullimin e mjeteve private në disa...

Shtohet me ritme të frikshme numri i të infektuarëve në Itali....

Vetëm 24 orët e fundit është shtuar me 2313 numri i të infektuarëve në Itali dhe 196 persona kanë ndërruar jetë duke e çuar...

Luana Vjollca bëhet brune. I shkojnë flokët kështu apo më mirë...

Këngëtarja dhe prezantuesja e mirënjohur nga Shqipëria, Luana Vjollca, ditë më parë prezantoi dukjen e saj të re. Përmes disa fotografive që ka publikuar në...

Shkon në 1151 numri i të infektuarëve në Gjermani por asnjë...

Koronavirus COVID-19 po prek 109 vende dhe territore në të gjithë botën dhe 1 mjet transportimi ndërkombëtar (anija e lundrimit Diamond Princess që ndodhet...

Emergjenca e koronavirusit, ja urdhërat që ndalojnë shkollat, tubimet, koncertet, eksporti...

Menjëherë pas mbledhjes së qeverisë janë bërë publike urdhërat që kufizojnë disa veprimtari si masë paraprake për ndalimin e epidemisë së koronavirusit. Urdhëri i...

Kryeministri Rama: “Anulohen aktivitetet sportive deri më 3 prill’

Konfirmimi i dy rasteve të para me Coronavirus në Shqipëri, e ka detyruar qeverinë të mbyllë të gjitha institucionet arsimore dhe të mos lejojë...