Ballina Sport

Sport

Bundesliga, mbyllen në barazim dy ndeshjet e sotme.

Janë luajtur sot në Bundesliga dy ndeshje të cilat mbyllen që të dyja në barazime. Augsburg-Eintracht 1-1 22' Kamada (E), 38' Gregoritsch (A) Bielefeld-Furth 2-2 8' Okugawa (B),...

Serie A, Roma mund me vështirësi Cagliarin.

Roma e ka mposhtur Cagliarin me rezultat 1-0 në kuadër të javës së 22-të në Serie A. Pas vetëm pesë minutash lojë, Giallorossët rrezikuan me...

Ligue 1, fitojnë Monaco, Rennais, Metz dhe Strasbourg. Ja rezultatet e...

Kanë përfunduar takimet e drekës në Ligue 1. Fitojnë Monaco, Rennais, Metz dhe Strasbourg. Ja rezultatet e plota të drekës: Rennes-Bordeaux 6-0: 32' Terrier, 43' Bourigeaud, 61'...

Premier League, Liverpooli shpartallon Brentfordin, Leeds fiton në fushën e West...

Kanë përfunduar dy ndeshjet e sotme në Premier League. Liverpooli shpartallon Brentfordin, ndërsa Leeds fiton në fushën e West Hamit. Ja rezultatet e plota të...

Serie A, Verona mund Sassuolon, Venezia barazon me Empolin. Ja rezultatet...

Kanë përfunduar dy ndeshjet e para të ditës në Serie A. Verona mund Sassuolon, ndërsa Venezia barazon me Empolin. SASSUOLO - HELLAS VERONA 2-2: 54′ Scamacca,...

LaLiga, Elche arrin një sukses të rëndësishëm duke mposhtur Villarrealin.

Në ndeshjen e vetme rë ditës në kampionatin spanjoll shënohet itore brenda në shtëpi nga Elche. Djemtë e Rodriguez iu imponuan Villarrealit falë golit...

ZYRTARE: Everton shkarkon trajnerin Rafa Benitez. Ja deklarata e klubit:

Spanjolli Rafa Benitez (1960) nuk është më trajner i Evertonit. Kjo është bërë e ditur nga klubi përmes një njoftimi zyrtar, humbja ndaj Norwich ishte...

Kategoria Superiore, Kastrioti mposht Teutën, Partizani shpartallon Egnatian. Ja rezultatet e...

Kastrioti ka arritur të mposhtë me rezultatin 2-0 kampionët aktualë të Shqipërisë, Teutën në stadiumin e qytetit të Kamzës falë golave të Bedri Grecës...

Novak Djokovic: Ylli i tenisit do të dëbohet pasi humbi apelin...

Djokoviç ka qëndruar në një hotel të paraburgimit të imigracionit në Melburn Ylli i tenisit Novak Djokovic ka humbur përpjekjen e tij të fundit në...

Ligue 1, Stade Brestois mjaft e dobët përballë PSG-së.

Ndaj PSG-së nuk pati asnjë shpëtim për Brestin këtë të shtunë, më 15 janar (2-0). Brestois shënoi ndeshjen e dhjetë radhazi pa fitore kundër...