Kanë përfunduar 5 ndeshjet e para të javës së 16-të në Grupin A në Kategorinë e Dytë.

Bulqiza ka mposhtur me rezultatin 4-3 Shënkollin. Nga ana tjetër Vora, Veleçiku, Murlani kanë triumfuar në transfertë.

Ndeshja mes Gramshit dhe Naftëtarit është mbyllur në barazimin 1-1.

Rezultatet dhe golashënuesit:

GRAMSHI 1-1 NAFTËTARI 1-1:
69’ Murati / 49’ Gjishti

VALBONA – VORA 1-3:
2’ Mziu / 4’ Magani, 16’ Prengaj, 45’ Raboshta

SOPOTI – VELEÇIKU 0-2:
56’ Hajdari, 65’ Rragami

ADA – MURLANI 0-1:
76’ Hasaj

BULQIZA – SHËNKOLLI 4-3:
10’, 18’ Hasanaj, 14’ Lika, 30’ Uka / 7’, 8’ 38’ Tushaj

RENDITJA: