Në ndeshjen që mbaroi pak më parë Dinamo mund Flamurtarin duke e kaluar në klasifikim dhe tashmë është e dyta pas Skënderbeut, Apolonia mund me rezultat minimal Orikun.

REZULTATET:

APOLONIA – ORIKU 1-0:
75’ Omeri

FLAMURTARI – DINAMO 0-1:
83’ Silva Dos Santos

RENDITJA