Kategoria e Parë ka luajtur sfidat e saj të javës së 14-të.

Dinamo nuk gaboi në transfertën ndaj Orikut, duke triumfuar me rezultatin 2-4 dhe duke ruajtur distancën me ndjekësit. Nga ana tjetër, Oriku vazhdon të qëndrojë në garën për mbijetesë.

Skënderbeu nuk gaboi përballë Tërbunit duke e mundur brenda në Korçë me rezultatin 2-0.

Korabi mori një pikë në limite duke barazuar vetëm në fund përballë Apolonisë.

REZULTATET:

LUZI 0-2 FLAMURTARI:  
E. Flores 35’ Luizinho 88’

ORIKU 2–3 DINAMO:   
Mateus 45+3′, 59′ / Smaçi 19′, 45+1′, Denison 21′, 70′

APOLONIA 1–1 KORABI   
Ndubuisi 78′ / Lila 90+’

SKËNDERBEU 2–0 TËRBUNI   
Liço (P) 38′, Sumalia 90+3′

BESËLIDHJA – TURBINA 1-0   
Hepaj 15′

BURRELI – LUSHNJA 1-1   
Kurbneshi (P) 54′ / Samake 64′

TOMORI – BESA 3-3   
Ismailaj 2′, Shaqe 27′, Hida 87′ / Ntephe 3′, Veriu 52′, Onuh 82’

RENDITJA