U lujtën ditën e sotme pesë sfidat e vlefshme për “play-out”-in e Kategorisë së Parë, në 2 grupet A dhe B. Përballje tepër delikate ku nuk munguan surprizat.

Plot 15 gola të shënuara në 5 ndeshje. Spikat triumfi i Elbasanit 5-0 dhe barazimi 1-1 i Dinamos në shtëpi ndaj Tërbunit.

REZULTATET:

GRUPI A

DINAMO-TËRBUNI 1-1:
Hysaj 31′ / Selenica 74′

BURRELI-EGNATIA 2-1:
Santos 63′, 91′ / Manushi 88′

GRUPI B

TURBINA-ILIRIA 4-0:
Koldashi 7′ (p), 45′, Peqini 82′ , Latifi 84′

ORIKU-DEVOLLI 1-0:
Ivani 18′ (Autogol)

ELBASANI-SHËNKOLLI 5-0:
Skënderi 14′ Balla 16′ , 44′, Baro 54′ , Dushaj 73′.