U luajtën sot 4 ndeshje të vlefshme për Kategorinë e Parë U-13. AF Elbasani e trajnerëve Alban Dushku dhe Gentian Bylykbashi mund thellë Sh F Pepën dhe vazhdon kryesimin.

Rezultatet dhe golashënuesit:

FK Kukesi – KF Bylis 0-0

Ak. Shqiponjat 2017 – Flamurtari FC 2-2:
20’ Gashi, 33’ Lleshi / 14’, 52’ Kucuku

Sh.F. Pepa – AF. Elbasani 1-4
58’ Shtogu / 17’ Coku, 43’, 47’, 55’ Tertyli

Vora – Studenti 3-2:
4’ Alvora, 37’ Dervishi, 51’ Beshiri / 15’ Barci, 44’ Xhumri

RENDITJA: