Në 3 ndeshjet e para të ditës në Kategorinë Superiore fitojnë Laçi dhe Skënderbeu, ndërsa barazon Bylis.
Ja rezultatet e plota të orës 14:00.

LUFTËTARI – LAÇI 0-2:
Nuabueze 66′ (p), Xhixha 88′
Luftëtari: Qyrani, Dragoshi, Duka, Lala, Dushkaj, Açka, Qato, Hyseni, Oshafi, Çela, Lika. Trajner: Neritan Novi
Laçi: Stazhilla, Fangaj, Ignjatoviç, Gjoni, Rapo, Deliu, Shehu, Lushkja, Greca, Xhixha, Nuabueze. Trajner: Armando Cungu.

BYLIS – FLAMURTARI 0-0:
Bylis: Hidi, Viçente, Bicaj, Shkalla, Goxha, Bajramaj, Mëllugja, Murataj, Ntephe, Mocone, Guindo. Trajner: Veljko Dovedan
Flamurtari: Moçka, Gocaj, Qarri, Muçollari, Vrapi, Henrike, Lukas Ramos, Kreshpa, Hoxhaj, Oliveira, Ribaj. Trajner: Marselo Troisi.

VLLAZNIA – SKËNDERBEU 0-1:
Krasniqi 90+3′
VLLAZNIA: Efremov, Gligorov, Gurishta, Malota, Marku, Krymi, Ramadani,Hygor, Lika, Kruja, Silvio Junior. Trajner: Mirsad Jonuz
SKËNDERBEU: Koliçi, Meksi, Dita, Jashanica, Pëllumbi, Daja, Mara, Taipi, Gripshi, Bregu, Mensah. Trajner: Ilir Daja