Në ndeshjet e sotme të Kategorisë Superiore, fitojnë Partizani, Teuta dhe Flamurtari. Barazon Kuësi.
Ja rezultatet e plota:

TEUTA-VLLAZNIA 3-1:
Hoxha 24′, Todorovski 44′, Vila 46′ / Gurishta 16′

LUFTËTARI – FLAMURTARI 0-1:
Ribaj 36′ (p)

LAÇI-PARTIZANI 1-3:
Xhixha 28′, / Telushi 31′, 81′, Bitri 33′

BYLIS – KUKËSI 1-1:
Mocone 90+4′ / Musta 30′