U luajtën sot 3 ndeshje të javës së 14-të në Kategorinë Superiore. Partizani mund Skënderbeun në borë, fitojnë edhe Tirana dhe Apolonia.

Ja rezultatet e plota të ditës:

SKËNDERBEU – PARTIZANI 1-2:
Mensah 65′ / Bardhi 4′ , Solomon 7′

TIRANA – KASTRIOTI 2-1
Batha 35′, Muçi 51’/ Devid 21′

APOLONIA – LAÇI 1-0
Gjata 21′