Janë luajtur ndeshjet e javës së 12-të të Kategorisë Superiore, e cila ishte edhe e fundit për vitin 2020. Fitojnë Teuta, Apolonia dhe Skënderbeu. Tirana barazon me Vllazninë, ndërsa Laçi mund Partizanin.

Ja rezultatet e plota:

KUKËSI-TEUTA 0-3:
E. Vila 65′, Bregu 69′, L.Vila 90’

APOLONIA-KASTRIOTI 2-1:
Gjata 11′, 90′ / De Silva 9′

SKËNDERBEU-BYLIS 4-3:
Mensah 23′ , Qaqi 36′ , Taipi 47′ , Berisha 76′ / Murataj 30′, Carkanji 56′ , Beji 58′

TIRANA-VLLAZNIA 1-1:
Muçi 13′ / Imeri 79′

LAÇI-PARTIZANI 3-2:
Harmon 8′, Mazrekaj 52′, 69′ / Cara 11′, Hyseni 90’