Në ndeshjet e javës së 25-të tē Kategorisë Superiore që u luajtën sot nuk munguan surprizat. Fituan Tirana, Teuta, Laçi dhe Skënderbeu, ndërsa barazoi Kukësi.
Ja rezultatet e plota të ditës:

LAÇI – BYLIS 2-1:
Greca 56′ , Rapo 86′ / Mocone 64′ (p)

FLAMURTARI-TIRANA 0-2:
Vrapi 32′ (ag) Kobinha 86′

PARTIZANI-TEUTA 0-1:
Kallaku 67′

SKËNDERBEU-LUFTËTARI 2-0:
Mensah 18′, Jashanica 61

KUKËSI-VLLAZNIA 0-0