U luajtën sot 4 sfidat e vlefshme për javën e vlefshme për javën e 19-të të Kategorisë Superiore, ku nuk munguan surprizat.

Plot 7 gola të realizuara, ku spikasin triumfet në transfertë të Kukësit, Partizanit dhe Laçit. Ndërkohë në sfidën tjetër Vllaznia bëri detyrën në shtëpi, duke triumfuar ndaj Apolonisë me rezultatin 1-0.

Rezultatet e plota:

VLLAZNIA-APOLONIA 1-0
Shehi 57′

BYLISI-LAÇI 0-1
Malota 71′

TIRANA-KUKËSI 0-2
Ibraimi 17′ (p), Limaj 90+4′

KASTRIOTI-PARTIZANI 0-3
Stenio Zhunior 65′ , Asani 77′ , Kardozo 83′