Në ndeshjet e sotme të javës së 15-të në Kategorinë Superiore, fitojnë Vllaznia, Teuta dhe Kukësi, ndërsa mbyllet në barazim sfida mes Laçit dhe Skënderbeut.

Ja rezultatet e plota të ditës:

APOLONIA – KUKËSI 1-3:  
Smaçi 60′ / Ibraimi 15′ , Peposhi 76′ , Eze 82′

Apolonia: Harizaj, Sota, Agiare, Repaj, Omeri, Smaçi, Jeboah, Haxhiu, Zaimaj, Levendi, Gjata. Trajner: Fabrizio Kamarata

Kukësi: Xhika, Kotobelli, Bytyçi, Lulaj, Demiri, Taipi, Limaj, Ibraimi, Peposhi, Gavazaj, Mateus Leiria. Trajner: Rraman Hallaçi

LAÇI – SKËNDERBEU 1-1:
Nuabueze 51′ (pen) / Meksi 43′

Laçi: Sherri, Selmani, Ignjatovic, Obanor, Marku, Lukas Ramos, Lushkja, Mazrekaj, Musta, Xhixha, Harmon. Trajner: Shpëtim Duro.

Skënderbeu: Dajsinani, Meksi, Bajrami, Sadriu, Zguro, Taipi, Douna, Dumfour, Mara, Pusi, Mensah. Trajner: Gentian Liço

KASTRIOTI – TEUTA 0-1:
Bregu 72’

Kastrioti: Hidi, Neziri, Bojom, Çela, Rami, Nuriu, Deliaj, Mehmeti, Moraesh, Rezi, Devid Da Silva. Trajner: Ramazan Ndreu

Teuta: Frashëri, Todorovski, Hoxha, Arapi, Kuros, Aleksi, Avdyli, E. Vila, L. Vila, Bregu, Krasniqi. Trajner: Edi Martini

BYLISI – VLLAZNIA 0-1:
Hoxhaj 90’

Bylis: Qirko, Ymeralilaj, Stojanoviç, Hadroj, Janku, Ujka, Garsia, Ndreca, Lorran, Mehmetllari, Beji. Trajner: Vlejko Dovedan.

Vllaznia: Zogoviç, Gurishta, Adili, Imami, Isaevski, Krymi, Jonuzi, Marku, Imeri, Dilaver, Ardit Hoxhaj. Trajner: Thomas Brdariç