Partizani ka mposhtu Kastriotin me rezultatin 3-1, në ndeshjen e vlefshme për javën e 28-të në Kategorinë Superiore.

Më këtë fitore Partizani merr kryesimin e Superiores me 50 pikë, ndërsa Kastrioti mbetet në vendin e shtatë me 30 pikë.

PARTIZANI – KASTRIOTI 3-1:
Hakaj 30′, Zhunior 75′, Asani 85’/ Daci 4′

Mbyllet në barazim 2-2 supersfida mes Kukësit dhe Tiranës e zhvilluar në “Elbasan Arena”. Një përballje spektakolare, mes 2 skuadrave që i kanë dhënë tonusin futbollit shqiptar vitet e fundit.

KUKËSI-TIRANA 2-2
Eze 24′, Ibraimi 88′ / Seferi 71′, Kale 84′