Të parët që kaluan në avantazh ishin kurbinasit në minutën e 17’ me Sobovalen. Më pas Mihana riktheu baraspeshën me një gol spektakolarë. Në të 30’ Barjamaj kaloi sërish në avantazh vendasit dhe kështu u mbyll pjesa e parë.

Në të dytën, Ujka shënoi golin e tretë për Laccin duke festuar edhe ditëlindjen e tij të 25-të. Teksa dukej se dueli do të mbyllej në favor të vendasve, Mihana shënoi golin e tij të dytë personal. Në të 88’ Kahrimanoviç vulosi sfidën nga pika e bardhë e penalltisë.

Kështu të dyja ekipet ndahen në paqe në ndeshjen e parë.

LAÇI 3-3 ERZENI
17′ Sobovale, 30′ Barjamaj, 62′ Ujka/ 21′, 81′ Mihana, 88′ Kahrimanoviç