U luajtën paraditen e sotme 4 sfidat e vlefshme për javën e 9-të të Kategorisë Superiore ku nuk munguan surprizat. Spikat fitorja e Kastriotit në Kamzë ndaj Vllaznisë dhe barazimi në shtëpi i Skënderbeut përballë kampionëve të Tiranës.

Ja rezultatet e plota:

APOLONIA-TEUTA 0-1:
Vila 28′

KASTRIOTI – KUKËSI 1-0
Bardhi 17′

LAÇI-VLLAZNIA 1-0:
Xhixha 87′

SKËNDERBEU-TIRANA 1-1
Mara 42′ / Batha 71′