Partizani dhe Egnatia kanë ndarë pikët në kryendeshjen e kësaj jave në Kategorinë Superiore. Dy skuadrat pretendente e kanë mbyllur 1-1 ndeshjen mes tyre në “Arenën e Demave” në një sfidë që dhuroi shumë emocione.

Sfida nisi me një gol të bukur të Partizanit nga Bintsuka, por më pas vazhdoi me një kryevepër të rrallë të Fernandos, i cili shënoi me një goditje nga distanca që nuk i dha mundësinë të reagonte Hoxhës. Rrogozhinasit kishin rastin e artë për të kaluar në avantazh në fundin e pjesës së parë, kur fituan penallti, por Hoxha priti gjuajtjen e Duamenës.

Pjesa e dytë pa lojë të hapur nga dy skuadrat, që lejuan më shumë hapësira në prapavijë. Por në fund asnjëra nuk diti të gjente përsëri rrugën e rrjetës dhe u desh të kënaqej me një pikë në këtë barazim.

PARTIZANI – EGNATIA 1-1
6′ Bintsuka / 22′ Fernando

Tirana ka fituar përballë Kukësit në transfertë me rezultatin 1-2, sfidë e vlefshme për javën e katërt të “Abissnet Superiore”.

Pjesa e parë ishte e përgjumur, me asnjë rast të rrezikshëm që nuk u regjistrua nga të dyja skuadrat.

Në të dytën mendoi Hilan, i cili ndëshkoi portierin Tafas duke kaluar në avantazh bardheblutë.

Verilindorët kërkuan të barazonin sfidën, por në momentin më të mirë të tyre, ishte Doka ai i cili shënoi dhe të dytin e hodhi “KO” vendasit.

Në minutën e fundit të takimit ishte Mario Beshiraj i cili realizoi një supergol, por që vlejti vetëm për statistikë.

Kështu Tirana vazhdon të jetë në vendin e parë me 10 pikë, ndërsa Kukësi në vendin e fundit pa asnjë pikë të grumbulluar në katër javë.

KUKËSI – TIRANA 1-2
Beshiraj 90+8′ / Hila 52′, Doka 82′